Sieviete steidzami brīdina citus : Mamma saņēmusi biedējošu īsziņu no savas meitas

Pēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam par dažādiem gadījumiem, kas saistīti ar krāpšanu un tamlīdzīgiem gadījumiem.

Lai arī cilvēki ir informēti, ka uz katra stūra uzdarbojas krāpnieki, joprojām jārēķinās, ka cilvēki uzskata, kad nekad neiekritīs citu lamatās. Šoreiz gan viss ir aizgājis tik tālu, ka esošā situācija kļuvusi teju vai biedējoša.

Latvijas četrās lielākajās bankās pagājušajā gadā notika finanšu krāpšanas gadījumi, kuru rezultātā klientiem tika zaudēti vairāk nekā 12 miljoni eiro. Šādi negadījumi liecina par krāpnieku pastāvīgo inovāciju un radošumu, meklējot jaunus veidus, kā apkrāpt banku klientus, kas iesaistīti vieglprātīgos un uzmanības neveltīgos finanšu darījumos.

Šādi notikumi nepārprotami uzskatāmi par nopietnu draudu finanšu stabilitātei un rosinās banku iestādes pastiprināt savus drošības pasākumus, lai aizsargātu klientu līdzekļus un uzticamību finanšu sistēmā.

Lai izvairītos no mūsdienu telefonkrāpniecības, varat ievērot dažus drošības pasākumus un pieņemt piesardzības pasākumus:

Nepieņemt nezināmas zvanus: Ja saņemat zvanus no nezināmiem numuriem vai nesagaidītiem avotiem, varētu būt labi nepieņemt šos zvanus. Ja zvans ir nozīmīgs, persona visticamāk atstās ziņojumu vai vērsīsies ar tevi citā veidā.

Nelietot neatļautas lietotnes: Lejupielādējot lietotnes, izmantojiet tikai oficiālās veikalus, piemēram, Google Play vai App Store. Novērtējiet lietotāju atsauksmes un atsauksmes, pirms instalējat jaunas lietotnes.

Nepiedalīties nezināmās īsziņu vai e-pasta saitēs: Neklikšķiniet uz saitēm, kas tiek saņemtas neprasītās īsziņās vai e-pastā. Šis var būt krāpšanas mēģinājums iegūt jūsu personīgo informāciju.

Iestatiet divkāršo autentifikāciju: Lai palielinātu savu drošību, aktivizējiet divkāršo autentifikāciju (2FA) saviem kontiem. Tas prasīs divus apstiprinājumus, piemēram, paroli un īpašu kodu, lai piekļūtu jūsu kontam.

Būt uzmanīgam pret sociālajiem tīkliem: Krāpnieki var izmantot sociālās platformas, lai izplatītu viltotus paziņojumus vai piesaistītu uzmanību ar maldinošiem piedāvājumiem. Esiet kritiski un neklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm vai lejupielādējiet failus no nezināmiem avotiem.

Regulāri atjauniniet ierīces un lietotnes: Nodrošiniet, ka jūsu telefona operētājsistēma un instalētās lietotnes ir atjauninātas līdz ar jaunākajām drošības uzlabojumiem.

Seko līdzi bankas darījumiem: Regulari pārbaudiet savus bankas izrakstus, lai identificētu iespējamus neatļautos darījumus. Ātri reaģējiet, ja kaut kas šķiet aizdomīgs.

Šie ir tikai daži pasākumi, kas palīdzēs samazināt risku kļūt par upuriem mūsdienu telefonkrāpniecībai. Lai saglabātu drošību, svarīgi ir būt informētam un uzmanīgam pret aizdomīgām situācijām.

Interneta lietotāja Jūlijas dalība sociālajā tīklā “Facebook” sniedz aizraujošu stāstu par neparastu īsziņu, kuru saņēmusi viņas mamma.

Šajā ziņā tiek aprakstīts, ka Jūlijas meita ir nokļuvusi smagā autoavārijā, kur tikusi sadauzīta mašīna, kā arī sabojāts telefons, tāpēc tiek rakstīs no telefona īpašnieka, kurā ietriecās… Tālākais, uzdzīs drebuļus!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

Leave a Comment